Pád | Andělé 1 | Recenze

2. května 2016 v 19:37 |  Mezi řádky
Některým andělům je souzen Pád...
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.
(databazeknih.cz)
Upřímně se mi nelíbí, když jsou na obálkách knížek vyobrazeny postavy, natož aby tam byl vidět obličej, ale jistým (a velice zvláštním) způsobem, mi to u této tolik nevadí. Působí to alespoň tajemně a jakž takž dokážu přehlídnout i nepatrné třpytky na velikém nápisu Pád.

Do čtení se mi nechtělo, už v knihovně jsem to brala jako zoufalý čin si ji pujčit, ale nakonec jsem se odhodlala a s myšlenkou, ať to už mám za sebou, jsem otáčela první stránky. Pomalý rozjezd, dobře, nějak to zvládnu. Nakonec se ukázalo, že to šnečí tempo bylo pro mě vyhovujícím (a nejlepším z celé knihy) a oproti jiným knížkám, mě velice bavilo. Byla tam kapka napětí, pochmurné atmosféry a tajemno. Musím říct, že mě chvilky Luce a Daniela v době, kdy jí naprosto ignoroval, bavily a neustále jsem na něj v hlavě pokřikovala: "Tak už jí to řekni!", i přesto, že jem nevěděla, co jí vlastně má říct. Děj byl poutavý, ale pak přišel zlom, kdy se to všechno ztratilo...

Od začátku jsem věděla, že je to typická teen fikce, young adult a tak dále, jak to jen pojmenovat, ale přesto jsem nečekala takový konec, kde bylo vše až moc překombinované, přicházely nové, naprosto nesmyslné, zvraty a autorka se snažila tam toho vmačkat až moc. To byla prostě hrůza a jen jsem se modlila, že to nakonec bude všechno jinak. No, nebylo a já se musím s tím smířit.

Celkově to na mě zanechalo dobrý dojem, ale jakmile si vybavím poslední části, přejde mě to a říkám si, jak tomu můžu dávat pozitivní hodnocení. Nápad to byl dobrý, ze začátku i dobře zpracovaný, konec k ničemu. Další díly si rozhodně přečtu, pokud to bude pokračovat ve stejném stylu jako na začátku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Broken girl Broken girl | Web | 22. května 2016 v 13:55 | Reagovat

Tuhle knížku jsem si naprosto zamilovala ♥ Ale další díly za to až tak nestojí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama