Oblíbené roční období

5. července 2016 v 14:44 |  Výkřiky do tmy
Odpověď je pro mě jednoduchá.
Když jsem byla malá, milovala jsem léto, protože jsem se mohla koupat a byly prázdniny. Cestovala jsem a poznávala další kamarády, které jsem bohužel pak už nikdy neviděla. Později jsem začala často jezdit do Alp lyžovat, tak jsem začala mít ráda zimu. Stavíte sněhuláky, koulujete se s ostatními. Jak roky přibývaly, jaro se mi zdálo nejlepší, protože bylo dlouho světlo, teplo a vše kvetlo. Jenže u toho jsem neskončila. Přišel podzim a já začala chodit daleko více ven. Všímala jsem si okolí, jak se změnilo.

Nejvíce miluju zvuk šustícího listí, když jdu. Barvy, které jsou všude. Déšťové kapky, jež mi naráží do oken a já můžu v klidu relaxovat. Zároveň ale je i teplo a svítí sluníčko. Nemohu také zapomenout na teplý čaj, který se k této náladě skvěle hodí. Svetry, jež jsou také velkou součástí a konečně mi nikdo nenadává za to, že nic jiného nenosím. No co, prostě je mám ráda. Dýně, které mi příjdou roztomilé a jako skvělý doplněk položit jentak na okno. Deštníky. Ranní jinovatka a mlha. Svíčky. Dekorace, které bych nejraději měla v pokoji celý rok, ale návštěva na mě blbě zírá. A v neposlední řadě krb, u kterého trávím večery v křesle s knížkou - poslouchajíc praskání dřeva.

Jako malá jsem podzim až nesnášela. Chodívala jsem s dědou do lesa a sedávali jsme na louce, ze které bylo vidět celé město a okolí. Děda podzim miloval(a stále miluje), já jen mile přikyvovala a tvářila se, jak je to krásné. Nebylo, nelíbilo se mi to, ale co bych dnes za to dala, kdybych tam mohla dvě hodiny prosedět, zírajíc na protější zarostlý kopec, který hraje všemi barvami. Vše mi přišlo takové smutné, nudné a zarmoucené. Teď to vidím úplně jinak a skvěle se na tom pozná, jak se člověk s přibývajícím věkem mění.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama