Filmy, které nedostanu z hlavy

24. srpna 2016 v 13:42 |  Na filmovém plátně
Každému se určitě už jednou stalo, že si pustil nový film a řekl si, páni, tak to je pecka. A také se stalo, že jste si ho pustili znovu a řekli jste si, tak to je mega! A pokaždé, co si ho znovu pouštíte, vaše emoce vás stále neopouští a je to prostě film přímo pro vás. Já se tu podívám jak na tuto skupina, nakožto filmy, které nedostanu z hlavy, jelikož mě stále napadají jako potencionální možnosti k puštění, ale také na druhou skupinu, která mou hlavu neopustila z toho důvodu, že nad nimi stále přeýšlím a po skončení filmu si řeknu, co to jako mělo být?! Ne z důvodu, že bych ho nepochopila, nebo by to bylo natočené přes přední kameru rozpadajícího telefonu, ale kvůli pocitům z filmu.

1. Místnost sebevrahů
Jako první tu mám polský film z roku 2011. Vzhledem k tomu, že jsem tento film viděla, když mi bylo přibližně 12 let, byla jsem z toho v rozpacích. Probrečela jsem celou noc. A jelikož jsem měla (a stále mám) pokoj jen pro sebe, chodila jsem z jedné strany na druhou a rozdejchávala. Když jsem si ho však pouštěla znovu asi před rokem, po skončení jsem si na hodinu sedla do tmy u zdi na zem a seděla. Koukala prostě do tmy a po tvářích mi tekly slzy, bylo to úplně stejné jako před třema rokama. Musíte si říct, co jsem za slabocha, neboť ve svých článkách jen brečím. :D To je hlavně kvůli tomu, že jediné co mě rozbrečí, jsou knihy a filmy.

Tenhle film je pro mě něco úžasného. Přechody mezi reálným a virtuálným životem jsou tak plynulé, že vás to někdy až zmate. Alespoň tak jsem to měla já. Postavy mi byly sympatické, až na Sylwiu, tu jsem neměla ráda od první zmínky, a navíc polština je mě neuvěřitelně posluchatelná a krásná. Poprvé jsem koukala bez titulek a dalo se tomu porozumět v pořádku a alespoň jsem se něco přiučila.


2. Zelená míle
Jako druhý je tu film z roku 1999. Je tu někdo, kdo ho stále neviděl? Ano? Tak si ho běž pustit, šup, šup. Spadni do mé pasti utrpení a pusť si ho. Ne nadarmo je to 3. nejlepší film na čsfd, většinou nenechá nikoho chladným a především, všichni ucítí tu štiplavou tekutinu v očích, snažíc se jí nepustit na tváře. Opět tu brečím u filmu, jo, ale tenhle si to zaslouží asi nejvíce ze všech zmíněných tady. Brečím snad i nad umem všech zúčastněných u natáčení. Hned jak se dostanu v září do knihovny, beru knížku, neboť se velice stydím, že jsem jí zatím nečetla.


3. Disturbia
Dostáváme se k filmu, který je z první skupiny, který zastupuje ty, na které bych mohla koukat dokola. Jedná se o dílo z roku 2007. Ocitáme se u mladého kluka, který nemá s problémy dost a vyklíčí to až k domácímu vězení. Nemá co dělat a tak začne špehovat své sousedy a jeden je obzvlášť zvláštní. Tak tohle je prostě pecka. Vzhledem k tomu, že sousedy špechuji také, i přesto, že vidím jen na jedny, tak jsem se i přesto začala toho trošku bát, že tam uvidím také něco špatného. Ale od špehování mě to neodradilo. Pokud někdo film stále neviděl, je na čase si ho pustit.


4. Střihoruký Edward
Tohle drama z roku 1990 snad každý zná - a kdo ne, ať se stydí! Nejde jen o to, že ho režíroval Tim Burton, že v něm hraje Johnny Depp, ale jak dokonalý film to je! Znovu a opět jsem brečela, jak jinak, ale to jinak snad nejde. Edward je postava, která vám vryje úsměv na tvář, ale zároveň ve vás probudí tolik smutku. Winona Ryder je úžasná herečka a od doby, co jsem jí tady viděla, musela jsem si jí zamilovat. Skvělý film jak na Vánoce, na zimu, ale i do jakéhokoliv jiného ročního období.


5. Faunův labyrint
Pod vědomým, že se jedná o pohádku, jsem si mysteriózní drama z roku 2006 pustila, když mi bylo zhruba 10 let. Musím narovinu přiznat, že některé scény jsem proplouvala s husinou a otáčením, zda nestojí Faun v našem obýváku. Nyní, když si ho pustím, už je to naštěstí v pořádku. V tomhle filmu se propojují mé oblíbené věci, jako například válka, temno, fantazie a mnoho dalšího. Do dnes si pamatuju na amputaci nohy, kterou jsem s užaslýma očima sledovala o šest let mladší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 24. srpna 2016 v 14:02 | Reagovat

Místnost sebevrahů já jsem celá Sylwia miluji

Zelená míle tady je mi líto toho černocha na konci

Střihoruký Edward miluji Tim Burton best

Faunův labyrint miluji

2 Anna Anna | Web | 24. srpna 2016 v 22:14 | Reagovat

Místnost sebevrahů je nejoblíbenější film mého bratrance, nespočet krát mi jej doporučoval, ale já zkrátka nemám koule (:D) se na něj sama a bez něj podívat. A jelikož jsou prázdniny za mnou (a já je téměř celé strávila s ním!) a nepodívali jsme se na to, budu muset čekat až do října - no uvidíme, jsem na něj zvědavá a zároveň i vystrašená :).

Střihorukého Edwarda mi má sladká a zlatá babička (v tomhle případě je to sarkasmus, ačkoli babču miluji :D) pustila, když mi byli čtyři roky a já téměř rok nedokázala v klidu spát. V tak nízkém věku mě něco takového vyděsilo, nebyla jsem schopna to chápat. Myslím, a to Tima Burtona tiše obdivuji, že už nikdy nebudu mít dost odvahy se na tento film podívat a upřímně mě to mrzí.

3 Bestinblack Bestinblack | Web | 25. srpna 2016 v 13:20 | Reagovat

[1]: Jsou to úžasné filmy. :)

[2]: Je to opravdu hodně emotivní, i když s některými lidi to téměř nehne. Záleží od člověka. :) Doufám, že se na něj podíváte.
To mě mrzí, ale zároveň chápu, že v takovém věku to opravdu muselo působit hrozně! Nedovedu si představit, jak bych se s tím sama já vypořádávala. :D

4 S c a r s S c a r s | Web | 26. srpna 2016 v 9:01 | Reagovat

Všechny zmíněné film jsem viděla, ale pokud bych měla vybrat top, pro mě osobně by to byl jednoznačně Faunův labyrint. :D Viděla jsem ho několikrát a pořád se mi neskutečně líbí. :D

5 Penny Penny | Web | 27. srpna 2016 v 12:07 | Reagovat

Už jsem si opravdu myslela, že žádný z těch filmů samozřejmě nebudu znát, když v tom jsem sjela dolů a uviděla Faunův labyrint :D
Na tento film jsem se před lety podívala s kamarádkou a musím říci, že mě některé ty části opravdu děsily :D

Jinak díky moc za pochvalu kresby, moc si toho vážím ^^

6 Bestinblack Bestinblack | Web | 27. srpna 2016 v 12:40 | Reagovat

[4]: Je to opravdu úžasnej film a mám ho také moc ráda. :)

[5]: Občas to je velmi děsivé. :D Nemáš zač, je fakt povedená. :)

7 Amia Amia | Web | 27. srpna 2016 v 12:48 | Reagovat

Od třetího filmu dolů všechny znám a jsou super :)
První si jdu najít a jen tu Zelenou míli... spokojím se s prohlášením, že mně se nelíbila.

8 Bestinblack Bestinblack | Web | 27. srpna 2016 v 12:55 | Reagovat

[7]: Páni, jsi asi první člověk, kterého to slyším říct. 100 lidí, 100 chutí. :)

9 Vanessa Blocková Vanessa Blocková | 27. srpna 2016 v 19:59 | Reagovat

No páni! Skvělý vkus! předposlední dvy jsem ani neviděla, ale dost mě to mrzí. Díky za připomenutí :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama