Máme svou osobitost | Neboj se být svůj

15. října 2016 v 14:14 |  Téma týdne
Listuju blogem, pročítám články a prohlížím každý detail. Neustále chci něco měnit, něco se mi nelíbí a nevěděla jsem proč mám takové nutkání s tím neustále něco dělat, přitom jsem s tím docela spokojená. Jo, s obsahem článků bych si měla pohrát, neustále vymýšlím témata, ale nakonec končím u Černé hodinky, kde jen napíšu pár blbostí z mého života. Nakonec mi tak docvaklo, z čeho jsem tak nejistá - snažím se moc dostat na stejnou vlnu jako ostatní, zapadnout a držet se takového toho "daného způsobu vedení blogu". A to se mi nelíbí, já chci být svá.

Určitě už jste zažili svojí blogerskou krizi, já už tak mockrát. Nevíte, o čem psát, někdy máte spoustu nápadů, ale i jen vymýšlení osnov článku vám dělá problém. Ani vás to nebaví a najednou si umíte s klidem představit svůj den bez blogu. Musím se přiznat, že ve svém klasickém dnu projedu všechny své oblíbené blogy klidně 3x, zkusím něco napsat, zkontroluju komentáře, projedu nově založené blogy a články, ale poslední dobou se pomalu ani nepřihlásím, natož abych něco napsala. Říkala jsem si, že má nespokojenost s blogem a nutkání ho celý překopat s tím souvisí, ale ono ne. Všude kolem sebe vidím krásně nalinkované blogy - jeden se specializuje na krásu, druhý na módu, pak najdu foodblog a nakonec ještě herní. Potom příjde klasický deníček a někdy fotoblog. A pak tu jsem já, která píše každou chvíli o něčem jiném. Jednou jsou to filmy, pak recenze na kosmetiku a nakonec deníček. A v jednu chvíli jsem si říkala, že bych to měla změnit, protože to tak často u blogů nevidím a působí to neprofesionálně. Kdybych chtěla s tímto udělat díru do světa, nešlo by to. Ale pak jsem si řekla, proč by to sakra nemohlo být takhle?


Každý blog by měl být něčím osobitý, autor by měl mít svůj styl. Proč by lidé četli více blogů, když by všechny byly stejné? Nejde tu o toho autora? Když budu chtít mít odlišný blog, budu ho mít a bude mi jedno, jestli ho budou číst dva čtenáři nebo dvacet a nebude tolik úspěšný. Budu s tím spokojenější, nebudu se tvářit jako jiní, nebudu se snažit vyhovět těm vymyšleným způsobům. Kdo řekl, že blog má mít určené téma? Kde se něco takového vzalo, to by mě vážně zajímalo. Musím říct, že takhle mě to baví více. Když jsem dříve měla jiné blogy, vždy jsem je měla na určité téma a celkem mě to svazovalo. Nechtěla jsem do toho pak plést něco z úplně jiného hrnce. Chápu, že někteří se rádi drží jednoho tématu, já jen říkám, že to není nic pro mě a vsadím se, že je tu spousto i jiných lidí, kteří to cítí stejně a možná kvůli tomu ztrácejí chuť blogovat. Chci jim dát vědět, že nejsou sami a je dobré se nebát být svůj.

Možná jsem téma týdne pojala trošku jinak, možná tohle nebude článek, který by každý čekal a možná by se to více hodilo do Černé hodinky nebo jsem odbočila několikrát během psaní od témata, ale když jsem si to tu tak prohlížela a celý týden jsem koukala na ten nápis "Neboj se být svůj", najednou se mi rozzářily oči a věděla jsem, že tohle je to, co pod tím vidím já právě v tuto chvíli. Hodně lidí v tom určitě uvidí vzhled, což je také hodně příjemné, mám ráda ty, kteří se rádi liší a jsou svoji, ale tohle rozjímání mám už za sebou a teď se pouštím neohroženě do dalšího velkého a nebezpečného oceánu, jenž je můj svět blogování.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. října 2016 v 18:47 | Reagovat

Cení se tvá vynalézavost. :D

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 15. října 2016 v 18:56 | Reagovat

Jakmile člověk zanechá na blogu něco niterního, něco svého, ať už se jedná o kus duše, nehmotných emocí, byť působí u sebe hmatatelně...nemusí se snažit "být originální", protože už dávno je. :)
Vlastní tvorba, ať už jde o cokoliv - to nás dělá tím, kým doopravdy jsme.

3 Univer Univer | Web | 15. října 2016 v 21:17 | Reagovat

Taky mám chuť neustále své články upravovat, něco tam připisovat a vylepšovat... jo, to jsme my puntičkáři. Občas závidím lidem, kteří tolik nelpí na detailech.

Ale nemyslím si, že by blog nutně musel mít styl :) Vlastně... když se člověk tak zamyslí, nakonec i blog bez stylu má určitý styl, a to takový, že nemá styl :D

4 Ivy Haven Ivy Haven | Web | 16. října 2016 v 11:35 | Reagovat

Osobne mám radšej, keď blog nemá nejakú jasnú tému, pretože si ich aj tak čítam hlavne kvôli autorovi. Ak sa mi páči jeho povaha a štýl písania, prečítam si akýkoľvek článok, či už je to make-up tutoriál alebo pokojne aj slohovka na tému Kamene okolo nás, pretože dobrý autor vie urobiť akúkoľvek tému zaujímavú. Samozrejme, človek by mal robiť čo mu najviac vyhovuje. Myslím, že ak do svojich článkov autor proste dá niečo zo seba, nie je možné, aby bol jeho blog neoriginálny. A tento tvoj ma zaujal už od prvého článku. :)

5 Bestinblack Bestinblack | Web | 16. října 2016 v 14:25 | Reagovat

[1]: Alespoň ták! :D

[2]: Musím jen souhlasit. :)

[3]: Přesně tak, puntičkář se nezapře. :D

[4]: Moc děkuji za pochvalu a tvůj komentář, já s tebou jen souhlasím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama