Listopad 2016

Jak knihomol ke knihám přišel

18. listopadu 2016 v 16:00 Výkřiky do tmy
Často se setkáváme s domněnkou, že ten, co miluje knihy, četl odjakživa. V mnoho případech na toto opravdu narazíte, ale pak jsme tu my, ti, kteří knihy nesnášeli, nedokázali přečíst stranu bez toho, aby se jim to nezdálo co nejvíce nudné, nechtěli stranu roztrhat, nebo neměli nutkání s celou knihou skončit. Nesnášela jsem knihy, nesnášela jsem povinnou četbu a považovala jsem to za ztrátu času, nebo něco, co se přece v této době nedělá.

Něco se ve mně zlomilo. Najednou jsem nemohla přestat číst a nejraději bych si nafackovala za své předchozí chování. Tolik jsem toho mohla přečíst, tolik jsem toho mohla zažít, ale já se dále utápěla v moderní době a odsuzovala cokoliv tištěného na papíře. Do dnes si to vyčítám.

Knihomol nebýval knihomolem. Knihomol se zrodil z knih. Tištěných slov, papírů a tvrdých desek. Z emocí, které v něm knihy vyvolávaly a pomalu se formoval ze všech světů, které navštívil. Je v něm kus kouzelníka, trochu mladého děvčátka, pár kapek dívky v plamenech. Zažil válku mezi dobrem a zlem, zažil vraždy a smutek. Našel spoustu papírových přátel, zamiloval se do fiktivnich postav a o co víc, našel svět, kam patřil.


Manic Panic Shocking Blue | Recenze

3. listopadu 2016 v 17:59 Ztracena v nákupech

Odjakživa mne fascinovaly barevné vlasy. Pamatuji si, jak jsem ještě ve svém starém tlačítkovém Sony Ericsonu, když mi bylo přibližně 11 let, ukazovala nadšeně babičce s mamkou všemožné šílené barvy. Začínalo to tmavě fialovou, kterou jsem dala na celé vlasy, později jsem barvila fialově jen konečky, pak mě začala uchvacovat modrá se zelenou. Hodně se mi líbily podbarvené vlasy a tak jsem neváhala a domluvila si návštěvu kadeřnice. Nejdříve jsme na odbarvené vlasy zkoušely barvu od Schwarzkopfu, ta mi však z blond udělala jen jemný náznak mentolu. Poté přišla zelená, ale taková do bažinaté zelené, ta se mi hodně líbila, ale stále to nebyla modrá. Ta úžasná modrá. Až jsem dospěla k závěru, že je čas ozkoušet Manic Panic barvy. Přesněji Shocking Blue.