Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

29. ledna 2017 v 13:00 |  Mezi řádky
Jak už je u mě zvykem, jedno odpoledne jsem se vydala s nadšením do knihovny. Předem jsem si vybrala, jaké knihy si vlastně půjčím, ale když jsem všechny již našla, byla jsme trošku v rozpacích, že bych si vzala jen dvě knížky. Bloudila jsem knihovnou a hledala nejdříve v kategorii fantasy, poté v románech, až jsem nakonec zavítala k regálu s nápisem Novinky. Musím říct, že tuhle kategorii většinou nenavštěvuji a jen jí tak přejedu pohledem, což je určitě velká chyba, ale teď jsem se z toho poučila. Zhruba chvíli jsem tam jen bloudila očima, až mi uvízly na knize s názvem Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy. Zaujala mě ilustrace a celkový vzhled knihy, jakmile jsem se ale podívala blíž, zaujalo mě ještě více jméno Tim Burton. Přiznám se, že jsem věděla o Můře noční, předvánoční, ale o téhle knížce ne.

Letmo jsem ji prolistovala a skončila v mé náruči se slovy tak a jdeme. Tohle povídání (nejedná se o recenzi) jsem si připravovala už celkem dlouho.


Hned při pohledu na knihu mi obálka a celý vzhled vyrazil dech. Je to taková malá knížečka, kterou si můžete vzít kdykoliv s sebou, což počítám jako výhodu, jelikož se mi vždy do školy nechce táhnout žádná velká bychle. Zároveň ale nevím, zda bych si tuhle vzala, jelikož je to čtení na 20 minut, takže moje předchozí věta tak trošku ztrácí smysl, ale snažila jsem se přiblížit její velikost.

Byla jsem přímo UNEŠENÁ z ilustrací k básničkám. Každá má svoji, i když je sebevíc krátká. Některá jich má i víc, než jen jednu a je to super při čtení sledovat i právě zmíněné obrázky. Navíc jakožto milovnice všeho morbidního a černého, ilustrace nemůžu nic jiného, než jen obdivovat a uchváceně je sledovat. Vážně se povedl celý tenhle styl knihy.

Na co bych měla především upozornit, že to opravdu není čtení pro lidi, co nemají rádi morbidní humor a nesnesou ani trošku srandy na téma smrtí dětí. Těch tam totiž umře celkem dost, pokud se jim dá říkat děti. :D Pokud se ale chcete více ponořit do hlavy Tima Burtona, neboť se vám líbily filmy jako Mrtvá Nevěsta, Ukradené Vánoce, Alenka v říši divů (1. díl), Beetlejuice nebo Frankenweenie, je tohle určitě skvělá volba. Věřte mi, zabere to jen chvíli času se celou knížkou pročíst, ale já se i tak ráda k ní vrátím a pročítám si ji znovu. Mám takové tři oblíbené - Chlapeček s hřebíky v očích, Ústřiček, Robotík. Ale najdete tam i spoustu dalších, které vás jistě pobaví.

Pokud budete mít čas a chuť, určitě knížku zkuste, za to nic nedáte a možná najdete jednu ze svých oblíbených, jako já. Samozřejmě se to nevyrovná nějakému sáhodlouhému ději, ale tohle musíme řadit do úplně jiné kategorie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. ledna 2017 v 13:14 | Reagovat

Pokusím se ji sehnat v knihovně, děkuji za tip :)

2 written-by-m written-by-m | Web | 29. ledna 2017 v 13:47 | Reagovat

Zkusím se po ní podívat v knihovně, i když teď mám celkem dost knih na čtení. Takže děkuju za tip:-) Musím se zeptat? Neměla jsi náhodou narozeniny? Mám takový pocit, nejsem si jistá, že před nedávnem bylo ještě v popisku v menu napsáno "šestnáctiletá", tak se radši zeptám:-) Mimochodem, píšu z nové adresy. Blog Nature Power jsem zrušila, měla jsem k tomu osobní důvody, ale pořád jsem to já, takže pokud jsem tě koncem blogu nenaštvala, tak tě ráda uvidím na nové adrese:-)

3 Best In Black Best In Black | Web | 30. ledna 2017 v 17:06 | Reagovat

[1]: Nemáš zač. :)

[2]: Není zač a ano, měla jsem narozeniny koncem prosince. Máš to ale velký postřeh! :D
Áno, koukala jsem na původní blog a viděla nápis, že přecházíš, tak jsem si hned ve složce změnila adresu, bohužel na blogu jsem na to zapomněla, ale půjdu to napravit. :)

4 A R G E N T U M ♡ // steel32 A R G E N T U M ♡ // steel32 | Web | 2. února 2017 v 9:40 | Reagovat

ono už je to i v češtině!! :O já na to koukala před rokem jak máš v luxoru to zahraniční oddělení a bylo to totálně kouzelný <33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama