Spousta knih, málo času | Černá hodinka

26. února 2017 v 15:30 |  Černá hodinka
Tak jsem se tak poohlédla po článcích a zjistila jsem, že bych se mohla zase po delší době vykecat. Tyhle spontánní články mě moc baví a doufám, že dnes napíšu alespoň pár smysluplných řádků a ne jako jindy, kdy se snažím psát a nakonec to skončí v koši. Vždy když si to po sobě čtu, říkám si, co jsem to vůbec vymyslela.

Jako první bych začala velmi smutnou zprávou... končí mi jarní prázdniny. Ano, já vím, muselo to přijít, ale doma je tak krásně, kéž byc na žádnej intr nemusela. Po dlouhé době (dobře, byly Vánoce nedávno) jsem si užila chvíli klidu a ne samý spěch. Ono se to řekne, že na víkend jedu domu, ale ono z toho víkendu moc nezbyde. V pátek přijíždím večer a jsem po celém tom týdnu a hlavně cestě unavená, že jen lehnu a spím. Jak už to u mě bývá, druhý den vstanu později, což už mi zkrátí ten den, a poté se snažím se trochu zregenerovat. To se však protáhne, jak by ne, odpoledne mi zbývá na to, abych se alespoň pár hodin viděla s rodiči a pak si občas zkusím udělat něco do školy. A je večer.. jde se spát. A neděle? To nestačí za řeč, ta už je jen uspěchaná a plná balení a psychických příprav na odjezd. Spousta lidí odjíždí třeba až večer, no, já jedu 2 a půl hodiny, takže smůla.

Snad chápete, jak tragické je pro mě toto zjištění, že můj pohodový týden je u konce. Nejvíce jsem na prášky, že sjem toho nestihla spoustu udělat. Přivezla jsem si tři knihy, které jsem potřebovala přečíst a jak to dopadlo? Přečetla jsem dohromady ubohých dvacet stran! Dvacet! Nechápu, jak se to stalo, ale je to bohužel pravda. Můj čtenářský deník je na spadnutí a na to, že příští týden mám naplánovanou knihovnu, přičemž jsem nepřečetla zatím vůbec nic, mě také celkem stresuje. Co víc na to říct, knížek je mnoho, času málo a to mi nejvíce vadí.

Možná si ten čas okrádám pouze svým lenošením, nebo jak rodiče rád říkají "nicneděláním", ale to není tak moc pravda. Jen jsem člověk, co má více zájmů a některé jsou bohužel čaově náročné. Jako třeba hraní her. Možná si někdo řekne, jak to vůbec můžu pořadovat za svůj zájem, patří to k něčemu, co můžu vypustit, ale to není tak moc pravda. Pro mě je to stejné jako knihy. Navíc teď hraju úžasného Tomb Raidera a to nejde jentak opustit. Stejně tak musím svůj čas dělit i mezi kreslení, které sice poslední dobou celkem zanedbávám, ale stále to nějaký čas zabere.

Velkou část svých prázdnin jsem věnovala také matice. Hnusné, odporné a zákeřné matice. Příznávám se, že jsem se jí nevěnovala tolik, jak bych potřebovala, ale snažila jsem se a jak to dopadlo? Nechápu to, stále to nechápu. Někdo si řekne, pff, kvadratické rovnice, moc jednoduchý, ale já se v tom prostě ztrácím. Umím vzorečky, chápu princip, pak dostanu příklad a všechno mi vypadne. Opravdu bych potřebovala i jen na malou chviličku vyměnit s někým mozek. Jen 45 minut v úterý ráno, děkuji. Jednoduše nevím, jak se ještě více snažit.

Nejhorší na Černé hodince je, že nejdříve mám přesně v hlavě, co bych chtěla psát, ale pak mi najednou všechna témata vypadnou. Zmiznou a já nemůžu přijít na nic dalšího. Určitě je toho tak moc, co jsem tu chtěla zmínit, ale já najednou nevím nic. Někdy přemýšlím, zda bych si neměla nechat předepsat prášky na paměť, jelikož to začíná být opravdu podezřelý, jak málo si toho pamatuju. Tříbím mozek jazyky, pravidelně čtu, ale přesto se moje paměť jen zhoršuje.

Mé mozkové buňky jsou opravdu nespolehlivé, i když se snažím vymyslet další téma, ovšem spousta z toho je nezajímavá a o jiných zase nechci mluvit. Nejlepší bude to dnes tady ukončit. Jsem ráda, že jsem zvládla napsat alespoň něco, i přestože bych právě tento čas měla zrovna využívat ke škole. Doufám, že jste si své prázdniny užili a ty, které to teprve čeká, jste šťastní to tvorové.

Poslední poznámka: zhlédla jsem konečně film Warcraft a stále si nedokážu udělat názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 27. února 2017 v 22:35 | Reagovat

Tak to je mi líto, že ti skončily prázdniny, ale nic netrvá věčně, bohužel.
Jinak obdivuju, že jsi část prázdnin strávila s matikou:) Hmm, kvadratické rovnice ti dělají problém?... Mě třeba rovnice vždycky šly. Každému jde něco jiného... myslím si, že to pochopíš, chce to čas. Někdy něco člověk nepochopí hned:)
A jinak hraní her je podle mě hezká záliba:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama